Escape From Tarkov CZ/SK
SOCIÁLNE:
Zaradené pod: Návod

Prvé kroky

Teraz máte na výber, za ktorú hlavnú frakciu budete hrať – BEAR alebo USEC. Majú odlišné oblečenie, základne vybavenie. V EFT sa dajú používať hlasové príkazy – USEC rozpráva po anglicky, BEAR po rusky. (POZOR: Zmeniť frakciu môžete raz za 21 dni, ale len pomocou resetu účtu. Takže prídete o všetko / začínate úplne odznova.)

 

Po výbere frakcie sa dostanete do hlavnej ponuky, kde sa budene odteraz dostávať vždy po spustení hry a po návrate z RAIDu.

 

Pred raidom, musíme najskôr našu PMC postavu pripraviť / vyzbrojiť na raid a to spravíte v “CHARAKTER”.

Takto vyzerá výbava USECa pri prvom zapnutí EFT – vezria EoD (bez farebného orámovania 😀 ).

Na ľavej stane (označené červenou) je vaša výzbroj (zbraň/zbrane, armor, prilba, sluchátka,…), ktorú vaša postava berie do raidu alebo doniesla z raidu.

V strede (označené zelenou) je výbava (taktická vesta, batoh, bezpečnostný kontajner), ktorú vaša postava berie do raidu alebo doniesla z raidu.

Na pravej strane (označené modrou) je váš sklad (stash). Veci v sklade neberiete do raidu , zostávajú v bezpečí. Do skladu si odkladáte veci, ktoré donesiete z raidu, dostanete za splnenie úlohy (questu)  alebo kúpite v obchode (market).

Medzi skladom (Stash) a výzbrojou / výbavou, veci premiestňujeme myšou alebo pomocou kombinácie Alt+Ľavé (Ľavé tlačítko myši) presun zo skladu na postavu. Pripadne Ctrl+Ľavé z postavy do skladu. (Treba skúsiť – človek si zvykne.)

Je načase sa pripraviť na prvý raid: PRÍPRAVA NA RAID