Escape From Tarkov CZ/SK
SOCIÁLNE:
Zaradené pod: Návod

Príprava na (prvý) raid

Pred (prvým) raidom sa treba pripraviť.

 

1. Preskúmať všetky dostupné neznáme predmety.

Tieto predmety sú označené otáznikmi a sú šedivé.

– Preskúmavanie predmetov v raide zaberá určitý čas. Počas skúmania nemôžete bojovať, čo vás môže stáť život!

Zbrane ale aj iné predmety nájdené v raide, ktoré nemáte preskúmané, nemôžete použiť! (môžete ich len premiestniť do batohu, vesty alebo zabezpečeného kontajneru (zbrane a boxi sa nedajú umiestniť do zabezpečeného kontajneru )).

Na preskúmanie (Examine) veci stačí kliknúť na danú vec stredným tlačítkom (koliečkom) na myši, prípadne pravým tlačítkom kliknúť, prejsť na Examine a potvrdiť.

Odporúčam preskúmať aj všetky neznáme predmety u všetkých obchodníkov. K obchodníkom sa dostanete cez HLAVNÉ MENU – TRADING – a zvolíte si daného obchodníka.

 

2. Zdravie, hydratácia, energia

Skontrolovať, doliečiť, doplniť energiu a vodu.

Pred raidom nesmiete zabudnúť na tieto indikátory. Máte dve možnosti:

  • Všetky hodnoty sa vám postupne – automaticky doplnia. Rýchlosť záleží od stupňa vybavenosti  jednotlivých modulov v Hideoute (v skrýši)
  • Môžete postavu doliečiť pomocou lekárničiek v sklade, vodu/hydratáciu doplniť pomocou nápojov, energiu pomocou jedla. Táto možnosť je rýchlejšia ale musíte obetovať lekárničky, vodu, jedlo, ktoré stoja nejaké finančné prostriedky.

 

 

3. Úlohy (questy)

Obchodníci Vám ponúkajú úlohy. Za splnenie týchto úloh Vás odmenia finančne, bodmi (expy) ,  zvýšenou lojalitou, predmetmi…

Po dokončení niektorých úloh sa odomknú ďalšie a ďalšie. Čo pomáha k rýchlejšiemu postupu v hre a odomykať novšie a lepšie predmety (zbrane, muníciu, vybavenie, atď…) Naraz môže spĺňať viacero úloh (questov). Prijatie úlohy od obchodníka – HLAVNÉ MENU – TRADING – napríklad Prapor – TASKS – zvolíte si Úlohu ak je nejaká dostupná a kliknete na tlačítko ACCEPT.

 

4. Príprava rýchlej voľby:

Medikamenty, granáty, nápoje, jedlo sa dajú pridať na rýchlu predvoľbu (nabindovať) na klávesy 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0. (na pozícii 1. je prednastavená pištoľ, na pozícii 2. je hlavná zbraň, na pozícii 3. je druhá zbraň, na písmene “V” je nôž/sekera/,..) Rýchla predvoľba umožní rýchle použitie medikamentov, nápojov, jedla, granátov bez prepínania sa do inventáru.

Do rýchlej predvoľby môžu byť pridané len veci, ktoré sa fyzicky nachádzajú v taktickej veste (tactical rig) na postave alebo vo vačkoch (pockets). Nabindovať sa dá, potiahnutím predmetu na zvolenú pozíciu alebo stlačením požadovanej číslice, ak sa myš nachádza na zvolenom predmete.

 

 

5. OFFLINE mód

V EFT je veľmi ťažké orientovať sa, preto je dobre sa naučiť jednotlivé mapy v offline móde. Najzásadnejšie je, naučiť sa kde je EXIT ! Môžete “vystrieľať” celú mapu ale, ak nebudete vedieť kde máte exitnúť, zomriete a z raidu si nič nedonesiete. (Postupne pridám do samostatnej sekcie MAPY.)

V Offline nič nestratíte ale ani nezískate (okrem vlastných skúsenosti). Môžete si zapnúť aj botov, aby ste mali cvičné ciele/protivníkov.

(Prípadne je dobré, aby vás niekto skúsený naučiť mapu. Veľa skúsených hráčov / sherpou nájdete aj na našom Discorde.)

Teoreticky viete, čo treba na raid, tak poďme na to:  Prvý RIAD – práve dopĺňam