Escape From Tarkov CZ/SK
SOCIÁLNE:
Zaradené pod: Featured, Všetko o Tarkove

Čo to ten Escape From Tarkov vlastne je?

Escape from Tarkov (Útek z Tarkova) je hardcore multiplayerový online bojový simulátor s prvkami RPG, vyvinutý ruským petrohradským štúdiom Battlestate Games na engine Unity. Momentálne je v štádiu uzavretej Bety.

Konflikt sa odohráva vo fiktívnej zóne regiónu Norvinsk, ktorá sa stala bránou medzi Ruskom a Európou.

Preferenčné podmienky pre veľké medzinárodné spoločnosti však priťahovali nielen podniky, ktoré dodržiavajú zákon, ale aj spoločnosti pochybného úmyslu. V Tarkove, jednom z najväčších miest v regióne, sídli transatlantická spoločnosť TerraGroup.

Oficiálne sa zaoberá vedeckým výskumom týkajúcim sa biotechnológií uplatňovaných v poľnohospodárskom priemysle a poľnohospodárstve. Je jednou z mnohých zahraničných spoločností zodpovedných za nezákonné činnosti a výskum v Norvinsku a je jedným z kľúčových hráčov škandálu, ktorý z prosperujúcej oblasti urobil rozpadnutú vojnovú zónu. S každým ďalším dňom sa situácia v regióne stáva čoraz zložitejšou.

Politický odstup prerástol do ozbrojeného konfliktu, ktorý sa týkal mierových síl UN (OSN), ruskej armády a dvoch súkromných vojenských spoločností (USEC a BEAR). Neustále bojovanie v Tarkove vyvolalo masívnu paniku. Miestni obyvatelia utekajú z mesta, ale tí, ktorí zostali, sa usilujú obohatiť na úkor ostatných. V tomto okamihu je možné v Tarkove pozorovať vytvorenie skupín, ktoré sa aktívne zapájajú do rabovania, lúpeží a ozbrojených útokov. Po prijatí novej reality sa „divokí“ Tarkovskí obyvatelia – Scavs – zhromažďujú do dobre vyzbrojených gangov a začali s rozdeľovaním mesta. V súčasnosti je Tarkov rozdelený neviditeľnými hranicami, ktoré ovládajú rôzne skupiny. Dodávateľské reťazce sú prerušené, komunikácia s operačným velením je stratená a za týchto podmienok musí každý urobiť vlastné rozhodnutie o tom, čo robiť a ako sa dostať z chaosu.

Hráči budú musieť zažiť život v koži jedného zo žoldnierov, ktorí prežili počiatočnú fázu konfliktu v Tarkove. Po výbere jednej zo strán – USEC alebo BEAR – sa hráčova postava začína vydávať na útek z mesta…. Escape from Tarkov